-9.1 ℃

5. aprilli seisuga on Tallinna lennujaamast avatud 12 rahvusvahelist liini, nädala jooksul lisandub 1 liin

05.04.2021

Lennata on võimalik järgmistesse sihtkohtadesse:

Alates 13. veebruarist on kõigile väljuvatele reisijatele avatud Confido meditsiinikeskuse testimispunkt koroonaviiruse antigeeni kiirtesti tegemiseks. Testimispunkt asub Tallinna Lennujaama reisiterminali 0. korrusel, parkimismaja P0 korruse sissepääsu kõrval ja on avatud järgmistel aegadel:E-R – 11:00-18:00; L-P – 07:00-16:00; N-E – 04:00 – 06:30.

Testimine maksab kõikidele reisijatele 49€. Testimisele tuleb end registreerida Confido Meditsiinikeskuse kodulehel digitaalse broneerimissüsteemi kaudu.

Alates 15. jaanuarist rakendub Eestisse saabumisel 10-päevane eneseisolatsiooni kohustus neile, kes tulevad Euroopa Liidu, Euroopa majanduspiirkonna ja Schengeni ala riigist, mille nakatumisnäitaja on üle 150 inimese 100 000 elaniku kohta viimase 14 päeva jooksul (sealhulgas Eesti kodanikud ja elanikud). Riskiriikide nimekiri on leitav Eesti Välisministeeriumi kodulehelt.

10-päevast eneseisolatsiooni nõuet ei kohaldata isikute suhtes, sealhulgas nende, kes saabuvad Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigist või kolmandast riigist, kes:

  1. on läbi põdenud COVID-19 haiguse ja arsti poolt terveks tunnistamisest ei ole möödunud rohkem kui kuus kuud;
  2. on läbinud COVID-19 haiguse vastase vaktsineerimise ja selle lõpetamise päevast ei ole möödunud rohkem kui kuus kuud.

Kohustuslikku eneseisolatsiooni on võimalik lühendada koroonaviiruse testimisega. Selleks tuleb anda kaks negatiivset testi.

Esimene koroonaviiruse PCR test tuleb teha kuni 72 tundi enne Eestisse saabumist. Inimesed, kes ei ole välisriigis enne reisi algust testi ära teinud, võivad teha esimese testi kohe pärast Eestisse saabumist Tallinna lennujaama testimispunktis. Kui Eestisse saabumisel ei ole esimese testi tulemus veel teada, tuleb selle selgumiseni viibida täielikus eneseisolatsioonis. Esmase negatiivse tulemuse korral võib käia poes, tööandjaga kokkuleppel tööl, ent vältida tuleb mittevajalikke kontakte.

Teine test tuleb teha mitte varem kui 6 päeva pärast esimese testi tegemist. Inimene vabaneb 10-päevasest isolatsioonikohustusest ennetähtaegselt ja saab jätkata tavapärast elu, kui mõlema testi tulemused on negatiivsed.

Reisimisel tasub kinni pidada järgmistest põhimõtetest:

  • Enne reisi planeerimist vaata sihtriigi nakkuskordaja infot  välisministeeriumi kodulehelt;
  • Vii end kurssi võimalike reisipiirangutega sihtriigis – info saamiseks tutvu riigi infoga Reisi Targalt lehel, Euroopa Liidu  ReOpen portaalis  ja võta vajadusel detailide täpsustamiseks ühendust sihtriigi välisesindusega;
  • Registreeri oma reis välisministeeriumi Reisi Targalt lehel, et Välisministeerium saaks Sind võimalikest reisipiirangutest teavitada;
  • Järgi  Terviseameti soovitusi  turvaliseks lennureisiks, et hoida enda ja teiste tervist – haigussümptomite esinemisel lükka reis edasi ja võta ühendust perearstiga;
  • Sõlmi reisikindlustus ning tutvu hoolikalt kindlustustingimustega (k.a COVID-19 põhjustatud reisitõrgete korral);
  • Asukohariigis järgi kohalike ametivõimude juhiseid ning hoia end kursis võimalike uute piirangutega;
  • Reisilt saabudes täida piiriületaja deklaratsioon elektrooniliselt. Ankeeti saavad täita nii Eesti isikukoodiga inimesed kui riiki saabuvad välismaalased ning seda saab hakata täitma 24 tundi enne Eestisse saabumist.
  • Reisilt naastes järgi Eestis kehtivaid reegleid, jälgi oma tervist ning võta viiruskahtluse korral ühendust oma perearstiga.

Alates 1. septembrist on kõigil lennujaama kaudu riiki saabujatel võimalik teha lennujaamas esmane koroonatest (Eesti kodanikele on see tasuta, välismaalastel on võimalik teha test tasu eest).