15.7 ℃

10. mai seisuga on Tallinna lennujaamast avatud 16 rahvusvahelist liini, nädala jooksul lisandub veel 1 liin

10.05.2021

Lennata on võimalik järgmistesse sihtkohtadesse:

Kõigile väljuvatele reisijatele on avatud Confido meditsiinikeskuse testimispunkt koroonaviiruse antigeeni kiirtesti tegemiseks. Testimispunkt asub Tallinna Lennujaama reisiterminali 0. korrusel, parkimismaja P0 korruse sissepääsu kõrval. Testimisele tuleb end registreerida Confido Meditsiinikeskuse kodulehel digitaalse broneerimissüsteemi kaudu. Testimine maksab eelneva broneeringuga reisijatele 49€. Ilma broneeringute reisijaid teenindatakse vaba aja olemasolul ning neile maksab test 65€.

Tallinna lennujaamas on avatud koroonaviiruse testimispunkt Eesti Välisministeeriumi poolt riskiriikideks nimetatud sihtkohtadest saabuvatele lennureisijatele. Saabuvaid reisijaid testitakse PCR meetodil. Testimine on vabatahtlik. Eesti elanikele on testi tegemine tasuta, välismaalastele maksab testimine Tallinna lennujaamas 60€.

Täpsema informatsiooni Eestisse saabumise kohta leiab Välisministeeriumi kodulehelt.

Reisimisel tasub kinni pidada järgmistest põhimõtetest:

  • Enne reisi planeerimist vaata sihtriigi nakkuskordaja infot  välisministeeriumi kodulehelt.
  • Vii end kurssi võimalike reisipiirangutega sihtriigis – info saamiseks tutvu riigi infoga Reisi Targalt lehel, Euroopa Liidu  ReOpen portaalis  ja võta vajadusel detailide täpsustamiseks ühendust sihtriigi välisesindusega.
  • Registreeri oma reis välisministeeriumi Reisi Targalt lehel, et Välisministeerium saaks Sind võimalikest reisipiirangutest teavitada.
  • Järgi  Terviseameti soovitusi  turvaliseks lennureisiks, et hoida enda ja teiste tervist – haigussümptomite esinemisel lükka reis edasi ja võta ühendust perearstiga.
  • Sõlmi reisikindlustus ning tutvu hoolikalt kindlustustingimustega (k.a COVID-19 põhjustatud reisitõrgete korral).
  • Asukohariigis järgi kohalike ametivõimude juhiseid ning hoia end kursis võimalike uute piirangutega.
  • Kõik Eestisse saabujad peavad enne reisi algust täitma piiriületaja ankeedi. Ankeeti on võimalik täita Terviseameti iseteeninduse lehel, seda saab teha kuni kolm päeva enne Eestisse saabumist. Täidetud ankeedi peab esitama lähteriigis lennule registreerimisel lennufirma esindajatele ning saabumisel Eestisse Politsei ja Piirivalveameti ametnikele. Teie lennufirma võib keelduda Teie vedamisest juhul kui Teil ei ole lennule registreerimisel eeltäidetud deklaratsiooni ette näidata.
  • Reisilt naastes järgi Eestis kehtivaid reegleid, jälgi oma tervist ning võta viiruskahtluse korral ühendust oma perearstiga.