16.0 ℃

08. veebruari seisuga on Tallinna lennujaamast avatud 9 rahvusvahelist liini

08.02.2021

Lennata on võimalik järgmistesse sihtkohtadesse:

* Alates 25. jaanuarist on kõigil otselennuga Hollandisse suunduvatel reisijatel võimalik teha lennujaama Confido testimispunktis tasuline antigeeni test. Alates 23.01.2021 on Hollandisse sisenemiseks ja Hollandi lennujaamu transiitkoridorina kasutamiseks vajalik lisaks 72h enne lendu tehtud PCR-testile ka maksimaalselt 4h enne väljalendu tehtud negatiivse antigeeni (kiir)testi kinnituse olemasolu. Loe pikemalt SIIT.

** Alates 1. veebruarist on reisijatel kohustuslik kanda nina ja suu katvaid kaitsemaske kõikidel Lufthansa lendudel. Lubatud on ainult järgmised maskid: FFP2, KN95 ja N95 standard või kirurgilised maskid.

Alates 15. jaanuarist tuleb jääda isolatsiooni nendel Eestisse saabujatel, kes tulevad Euroopa riikidest, mille viimase 14 päeva kumulatiivne viiruse positiivsete testide arv 100 000 elaniku kohta on suurem kui 150. Eneseisolatsiooni kohustus ei laiene, kui vastav number on alla 150.

Alates 15. jaanuarist tuleb kõigil inimestel, kes ei soovi olla 10 päeva pärast Eestisse saabumist eneseisolatsioonis, teha koroonaviiruse PCR testi kuni 72 tundi enne riiki saabumist. Eestis olles on siis võimalik mitte enne kui kuuendal päeval pärast välismaal tehtud esimest testi teha teine test. Inimene vabaneb 10-päevasest isolatsioonikohustusest ennetähtaegselt, kui mõlema testi tulemused on negatiivsed.

Inimesed, kes ei ole teinud testi kuni 72 tundi enne Eestisse saabumist, võivad teha Eestis esimese testi kohe pärast riiki saabumist ning teise testi mitte varem kui 6 päeva pärast esimest testi tegemist. 10-päevase isolatsiooni saab lõpetada ennetähtaegselt juhul, kui mõlema testi tulemused on negatiivsed.

10-päevast eneseisolatsiooni nõuet ei kohaldata isikute suhtes, sealhulgas nende, kes saabuvad Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigist või kolmandast riigist, kes:

  1. on läbi põdenud COVID-19 haiguse ja arsti poolt terveks tunnistamisest ei ole möödunud rohkem kui kuus kuud;
  2. on läbinud COVID-19 haiguse vastase vaktsineerimise ja selle lõpetamise päevast ei ole möödunud rohkem kui kuus kuud.

 

Reisimisel tasub kinni pidada järgmistest põhimõtetest:

  • Enne reisi planeerimist vaata sihtriigi nakkuskordaja infot  välisministeeriumi kodulehelt;
  • Vii end kurssi võimalike reisipiirangutega sihtriigis – info saamiseks tutvu riigi infoga Reisi Targalt lehel, Euroopa Liidu  ReOpen portaalis  ja võta vajadusel detailide täpsustamiseks ühendust sihtriigi välisesindusega;
  • Registreeri oma reis välisministeeriumi Reisi Targalt lehel, et Välisministeerium saaks Sind võimalikest reisipiirangutest teavitada;
  • Järgi  Terviseameti soovitusiturvaliseks lennureisiks, et hoida enda ja teiste tervist – haigussümptomite esinemisel lükka reis edasi ja võta ühendust perearstiga;
  • Sõlmi reisikindlustus ning tutvu hoolikalt kindlustustingimustega (k.a COVID-19 põhjustatud reisitõrgete korral);
  • Asukohariigis järgi kohalike ametivõimude juhiseid ning hoia end kursis võimalike uute piirangutega;
  • Reisilt saabudes täida piiriületaja deklaratisooni elektrooniliselt. Ankeeti saavad täita nii Eesti isikukoodiga inimesed kui riiki saabuvad välismaalased ning seda saab hakata täitma 24 tundi enne Eestisse saabumist.
  • Reisilt naastes järgi Eestis kehtivaid reegleid, jälgi oma tervist ning võta viiruskahtluse korral ühendust oma perearstiga.

Alates 1. septembrist on kõigil lennujaama kaudu riiki saabujatel võimalik teha lennujaamas esmane koroonatest (Eesti kodanikele on see tasuta, välismaalastel on võimalik teha test tasu eest).