8.5 ℃

Parkimine

Lennujaama tasulistes valveta parklates on piisavalt ruumi sõiduauto parkimiseks. Erinevad parklad on mõeldud nii lühiajaliseks kui ka pikaajaliseks parkimiseks.

Liiklusskeem Tallinna Lennujaamas

Vajutades skeemil, kuvatakse see suuremalt.

Tähelepanu!

Tallinna Lennujaama Parkimismaja asub Tartu maantee ääres kolmel tasapinnal viie omavahel ühendatud parkimiskorpusega ja võimaldab kiiret ning mugavat parkimist kui oled lennule minemas või kellelegi vastu tulemas.

Parkimismajas on:

  • Eraldi sisse-ja väljapääsud kõikidel tasanditel.
  • Terminali ees asuv ainult lepinguliste taksode teenindus- ja ooteala.
  • Lühiajaline “Kiss & Fly” parkimistsoon 1. korrusel.

Parkimismaja hinnakirja leiad SIIT.

Kiss&Fly parkla on avatud parkimismaja ülemisel korrusel. See on kõige mugavam viis oma inimesi kiiresti lennule saata või siis neid peale võtta. Esimesed 10 minutit on parkimine tasuta.
Palun tutvuge kindlasti eelnevalt liiklusskeemiga, samuti arvestage kõrguspiirangutega parkimismajas (2,4 m).

„Kiss & Fly“ parkla hinnakirja leiad SIIT.

Pikaajaline parkla (A2-parkla). Kui lähed reisile pikemaks ajaks, tasub parkida oma sõiduk lennujaama pikaajalisse parklasse. Parkla asub reisiterminalist lühikese jalutuskäigu kaugusel.

A2 parkla hinnakirja leiad SIIT.

Lühiajaline parkla (A4-parkla). Kui lähed lühikesele reisile, tuled lennujaama kedagi ära tooma või kellelegi vastu, on sõidukit mugav parkida A4-parklasse. Parkla asub reisiterminali vahetus läheduses, trammi ja bussiterminali kõrval.

A4-parkla hinnakirja leiad SIIT.

Invaparkimine puudega reisijatele on mõeldud lühiajaliseks parkimiseks (kuni 2 tundi) Parkimismaja erinevatel tasanditel asuvad märgistatud parkimiskohad. Pikemaks ajaks reisile minnes tuleb puudega reisijal oma auto parkimise eest tasuda samuti vastavalt parkimismaja, A2 või A4-parkla hinnakirjale.

Parkimise eest tasumine

Parkimispileti saad sissesõidul. Hoia see kindlasti alles, sest parkimise eest saad maksa vahetult enne parkimise lõpetamist. Maksta saad mobiiliga ja sularahas või pangakaardiga reisiterminalis:

  • reisiterminali saabuvate lendude saalis asuvates makseautomaatides
  • parkimismaja erinevate tasandite sisse- ja väljapääsude juures asuvates makseautomaatides
  • A2-parkla keskel asuvas eraldiseisvas paviljonis makseautomaatides

Parklad on avatud 24 h.

Maksa mobiiliga!

Kui maksad mobiiliga, helista parkimispiletil olevale numbrile või lae oma telefoni uusim Pargi.ee äpp. Tsooniks vali Lennujaam ning sisesta sinna parkimispileti number. Tallinna Lennujaama paberpileti mobiilimakse kasutamiseks tuleb helistada numbril 1312*445*PILETINUMBER. Piletinumbri saab parkimispileti esiküljelt. Parkimistasu lisatakse järgmise kuu mobiiliarvele. Tõkkepuu avamiseks tuleb peale makse sooritamist parklasse sisenemisel saadud parkimispilet väljasõidu automaati sisestada.

Maksimaalne mobiiliga makstav summa parkimisteenuste eest on 50 eurot!

Kui makseautomaat ei tööta, helista numbril (+372) 605 8288.

foto-042

Tasub teada!

Parkimismaja ja teised lennujaama parklad on mõeldud ainult sõiduautodele ja mootorratastele. Mootorrataste parkimisel arvestatakse sama hinda nagu sõiduautode puhul.
Sisenemisel parkimismajja veendu kindlasti, et sinu sõiduki kõrgus ei ületaks 2,4 meetrit. Kui sul on kõrgem sõiduk, suundu parkimismaja kolmandale avatud tasapinnale või A2- või A4-parklasse.

Tutvu parkimistingimustega siin.

Käivitusabi teenus

Lennujaama parklates käivitusabi teenuse saamiseks helista numbril (+372) 605 8288; ühekordse käivitusabi teenuse tasu on 10 eurot.