Parkimine

Lennujaama tasulistes valveta parklates on piisavalt ruumi sõiduauto parkimiseks. Erinevad parklad on mõeldud nii lühiajaliseks kui ka pikaajaliseks parkimiseks.

Parkimise kohta saad täpsemat teavet telefonil:

+372 605 8288 (24 h)

Ettepanekuid parkimise paremaks korraldamiseks saad teha tagasisidevormi abil.

Liiklusskeem Tallinna Lennujaamas

Vajutades skeemil, kuvatakse see suuremalt.

Tähelepanu!

Kiss&Fly (A3) parkla on taasavatud ja võimaldab parkimist reisiterminali ees. Antud parkla on kõige mugavam viis oma inimesi kiiresti lennule saata või siis vastupidiselt neid peale võtta. Parklas on esimesed 15 minutit tasuta.
Seoses parkimismaja ehitusega tutvuge kindlasti ka eelnevalt ajutise liiklusskeemiga.

„Kiss & Fly“ (A3) parkla hinnakirja leiad SIIT.

Pikaajaline parkla (A2-parkla). Kui lähed reisile pikemaks ajaks, tasub parkida oma sõiduk lennujaama pikaajalisse parklasse. Parkla asub reisiterminalist lühikese jalutuskäigu kaugusel.

A2 parkla hinnakirja leiad SIIT.

Lühiajaline parkla (A4-parkla). Kui lähed lühikesele reisile, tuled lennujaama kedagi ära tooma või kellelegi vastu, on sõidukit mugav parkida A4-parklasse. Parkla asub reisiterminali vahetus läheduses, trammi ja bussiterminali kõrval. Tasuta parkimisaeg on kuni 15 minutit, pärast seda tuleb parkimise eest tasuda vastavalt hinnakirjale.

A4-parkla hinnakirja leiad SIIT.

Invaparkimine Puudega reisijatele on mõeldud lühiajaliseks parkimiseks (kuni 2 tundi) A3-parklas (Kiss&Fly) asuvad 3 parkimiskohta. Pikemaks ajaks reisile minnes tuleb puudega reisijal oma auto parkimise eest tasuda samuti vastavalt kas siis A2 või A4-parkla kehtivale hinnakirjale.

Parkimise eest tasumine

Parkimispileti saad sissesõidul. Hoia see kindlasti alles, sest parkimise eest saad maksa vahetult enne parkimise lõpetamist. Maksta saad mobiiliga ja sularahas või pangakaardiga reisiterminalis:

  • reisiterminali saabuvate lendude saalis asuvates makseautomaatides
  • väljuvate lendude kahe sissepääsu juures asuvates makseautomaatides
  • parklakassas saabuvate lendude saalis põhikorrusel
  • A2-parkla keskel asuvas eraldiseisvas paviljonis makseautomaatides

Parkimistasu aitab Sul arvestada parkimiskalkulaator.

Parklad on avatud 24 h.

Maksa mobiiliga!

Kui maksad mobiiliga, helista parkimispiletil olevale numbrile või lae oma telefoni uusim Pargi.ee äpp. Tsooniks vali Lennujaam ning sisesta sinna parkimispileti number. Tallinna Lennujaama paberpileti mobiilimakse kasutamiseks tuleb helistada numbril 1312*445*PILETINUMBER. Piletinumbri saab parkimispileti esiküljelt. Parkimistasu lisatakse järgmise kuu mobiiliarvele. Tõkkepuu avamiseks tuleb peale makse sooritamist parklasse sisenemisel saadud parkimispilet väljasõidu automaati sisestada.

Kui makseautomaat ei tööta, helista numbril 605 8288.

foto-042

Tasub teada!

Lühiajaline parkla ja pikaajalised parklad on mõeldud ainult sõiduautodele ja mootorratastele. Mootorrataste parkimisel arvestatakse sama hinda nagu sõiduautode puhul.

Tutvu parkimistingimustega siin.

Käivitusabi teenus

Lennujaama parklates käivitusabi teenuse saamiseks helista numbril 605 8288; ühekordse käivitusabi teenuse tasu on 8 eurot.