Parkimine

Lennujaama tasulistes valveta parklates on piisavalt ruumi sõiduauto parkimiseks. Erinevad parklad on mõeldud nii lühiajaliseks kui ka pikaajaliseks parkimiseks.

Parkimise kohta saad täpsemat teavet telefonidel:

+372 605 8146 (tööpäeviti kell 13.00–23.00)

+372 605 8288 (24 h)

Ettepanekuid parkimise paremaks korraldamiseks saad teha tagasisidevormi abil.

Liiklusskeem Tallinna Lennujaamas

Vajutades skeemil, kuvatakse see suuremalt.

 

Parkimistasu aitab Sul arvestada parkimiskalkulaator.

Parklad on avatud 24 h.

Reisiterminali ees olev parkla „Kiss & Fly“ (A3-parkla). Parklasse sissesõit on jaotatud kaheks: terminalipoolne sõidurada on mõeldud lennujaama lepingulistele taksodele ja teine pool reisijate eraautodele. Jälgi silte ja veendu, et oled õigel rajal.

„Kiss&Fly“ parkla on mõeldud lühiajaliseks parkimiseks. Eriti mugav on seda kasutada siis, kui Sulle tullakse lennujaama vastu või Sind tuuakse autoga lennujaama. Tasuta parkimisaeg on kuni 15 minutit, pärast seda tuleb parkimise eest tasuda vastavalt hinnakirjale.

„Kiss & Fly“ (A3) parkla hinnakirja leiad SIIT.

Pikaajaline parkla (A2-parkla). Kui lähed reisile pikemaks ajaks, tasub parkida oma sõiduk lennujaama pikaajalisse parklasse. Parkla asub reisiterminalist lühikese jalutuskäigu kaugusel.

A2 parkla hinnakirja leiad SIIT.

Lühiajaline parkla (A4-parkla). Kui lähed lühikesele reisile, tuled lennujaama kedagi ära tooma või kellelegi vastu, on sõidukit mugav parkida A4-parklasse. Parkla asub reisiterminali vahetus läheduses, trammi ja bussiterminali kõrval. Tasuta parkimisaeg on kuni 15 minutit, pärast seda tuleb parkimise eest tasuda vastavalt hinnakirjale.

A4-parkla hinnakirja leiad SIIT.

Invaparkimine. Puudega reisijatele on mõeldud lühiajaliseks parkimiseks (kuni 2 tundi) terminali ees asuvad kaks parkimiskohta. Pikemaks ajaks reisile minnes tuleb puudega reisija auto parkida kas lühiajalisse või pikaajalisse parklasse ning tasuda vastavalt seal kehtivale hinnakirjale.

Parkimise eest tasumine

Parkimispileti saad sissesõidul. Hoia see kindlasti alles, sest parkimise eest saad maksa vahetult enne parkimise lõpetamist. Maksta saad mobiiliga ja sularahas või pangakaardiga reisiterminalis:

  • reisiterminali saabuvate lendude saalis asuvates makseautomaatides
  • saabuvate lendude väljapääsu kõrval õues makseautomaadis
  • väljuvate lendude sissepääsu juures asuvas makseautomaadis (ainult kaardimakse)
  • parklakassas saabuvate lendude saalis põhikorrusel
  • A2-parkla keskel asuvas eraldiseisvas paviljonis makseautomaatides

Maksa mobiiliga!

Kui maksad mobiiliga, helista parkimispiletil olevale numbrile või lae oma telefoni uusim Pargi.ee äpp. Tsooniks vali Lennujaam ning sisesta sinna parkimispileti number. Tallinna Lennujaama paberpileti mobiilimakse kasutamiseks tuleb helistada numbril 1312*445*PILETINUMBER. Piletinumbri saab parkimispileti esiküljelt. Parkimistasu lisatakse järgmise kuu mobiiliarvele. Tõkkepuu avamiseks tuleb peale makse sooritamist parklasse sisenemisel saadud parkimispilet väljasõidu automaati sisestada.

Kui makseautomaat ei tööta, helista numbril 605 8288.

foto-042

Tasub teada!

Lühiajaline parkla ja pikaajalised parklad on mõeldud ainult sõiduautodele ja mootorratastele. Mootorrataste parkimisel arvestatakse sama hinda nagu sõiduautode puhul.

Bussidele on reisijate ootamiseks ette nähtud reisiterminali ees 0-korrusel asuval bussireal olevad peatumiskohad.

Käivitusabi teenus

Lennujaama parklates käivitusabi teenuse saamiseks helista numbril 605 8288; ühekordse käivitusabi teenuse tasu on 8 eurot.