-3.3 ℃

Lennujaamast lahkumine

Reisilt saabudes on lennujaama väljapääsud vaid meetrite kaugusel bussi- ja trammi peatustest, taksopeatusest ning parklatest. Tähelepanu! Et vältida ebameeldivaid taksosõidukogemusi, soovitab lennujaam kasutada vaid lepingulistes parkimiskohtades seisvaid taksosid.

Trammiga

Liini number 4 trammipeatus asub lennujaama reisiterminali linnapoolses otsas. Esmaspäevast laupäevani jõuab esimene tramm lennujaama kell 5:25 hommikul, pühapäeviti kell 5:45. Viimane tramm väljub lennujaamast igal ööl kell 00:45, nii jõuavad ühistranspordiga kesklinna ka hilisõhtustelt lendudelt saabuvad reisijad.

Reisiks kesklinna kulub ca 15-17 minutit. Trammiliinide ja peatuste kohta leiad infot SIIT.

Ühekordseks sõiduks on võimalik osta QR-pilet internetist või piletiautomaadist, mis asub lennujaama trammipeatuse ooteruumis. Pilet kehtib üks tund.
Lennujaamas saab Ühiskaardi osta ja sellele raha laadida avatud ala R-kioskist. Tallinnlastele on ühistranspordi kasutamine tasuta. Täpsema piletinfo leiad SIIT.

Bussiga

Lennujaama bussipeatused asuvad reisiterminali linnapoolses otsas, trammipeatuse kõrval. Peatustest saad terminali eskalaatori või liftiga siseneda, jõudes saabuvate lendude alale.

Lennujaamas peatuvad Tallinna linnatranspordi bussid nr 2, nr 49 ja nr 65.

Bussi nr 2 kesklinna-suunaline Lennujaama peatus asub Tartu maanteel ja Mõigu-suunaline Lennujaama peatus on trammiliini nr 4 lõpp-peatuse lähedal. Bussi sõidugraafikuga saad tutvuda SIIN.

Buss nr 49 sõidab liinil Lennujaam – Viimsi. Liini nr 49 busside tagasipöördekoht on Lennujaama peatuses, mis asub trammiliini nr 4 lõpp-peatuse kõrval. Bussi sõidugraafikuga saad tutvuda SIIN.

Buss nr 65 sõidab liinil Lasnamäe–Lennujaam. Liini nr 65 busside tagasipöördekoht on Lennujaama peatuses, mis asub trammiliini nr 4 lõpp-peatuse kõrval. Bussi sõidugraafikuga saad tutvuda SIIN.

Linnaliinibussides kehtib nii Tallinna transpordi ühiskaart kui ka üksikpiletid. Pileteid müüb bussijuht bussi sisenemisel, pileti hind on 2 eurot.

Lennujaama bussipeatuses peatuvad ka osad mööda Tartu maanteed Tallinnasse sõitvatest kaugliinibussidest. Kõik bussid ei tee siiski nõudepeatust lennujaamas, seepärast veendu, et valid just õige liini. Bussi astudes anna oma soovist lennujaamas peatuda kindlasti teada ka bussijuhile. Bussiliinide ja peatuste kohta leiad infot SIIT.

Lennujaama bussiootepaviljonis on olemas ka iseteenindusautomaat, kust saad osta pileteid Tartusse sõitvatele bussidele, mis peatuvad lennujaamas. Tasuda saad nii kaardimakse kui ka kliendilepingu krediidiga.

Sõiduautoga

Kui Sulle tullakse autoga lennujaama vastu, siis on selleks ettenähtud Kiss&Fly (A3) ala parkimismajas, seal on parkimine 10 minutit tasuta. Lisaks on võimalik parkida oma autot lühiajaliselt nii lennujaama A2 kui ka A4-parklas. Parklate hinnakirjad leiad SIIT.

Kui oled reisi ajaks parkinud auto lennujaama parklasse, siis saad parkimise eest tasuda reisiterminalis. Võid seda teha nii põhikorrusel saabuvate lendude saalis asuvas parkla kassas kui ka parkimisautomaatides üle reisiterminali.

Parklate skeemi ja hinnakirjad leiad SIIT.

Taksoga

Tähelepanu!
Takso kilomeetri piirhind ei ole Eestis seadusega määratud. Seega veendu enne sõidu alustamist, et kilomeetri hind on Sulle sobiv, ning võimalusel küsi taksojuhilt sõidu eeldatavat maksumust. Et vältida ebameeldivaid taksosõidukogemusi, soovitab lennujaam kasutada vaid lepingulistes parkimiskohtades seisvaid taksosid.
Tallinna Lennujaama lepingupartneriteks on Forus Takso ja Tallink Takso, kelle autod ootavad reisijaid otse terminali uste ees. Lisaks sellele on võimalik tellida lennujaama saabumiseks ja siit lahkumiseks Bolt  sõiduteenust.

Võite endale järele tellida ka muu firma takso, muude firmade taksod saavad peatuda Kiss&Fly (A3) alal parkimismajas ja A4-parklas Ühistranspordikeskuse läheduses.
Et Sinu taksosõit ei lõpeks kohatult suure taksoarvega, soovitame Sul vältida lennujaamas või selle parklas juhuslikke kliente püüdvaid taksojuhte.

Kasuta Google’i kaardirakendust, et näha, kui kaugel asub Sinu sihtkoht lennujaamast. Kui võtad takso, siis veendu, et taksojuht valib sihtkohta jõudmiseks just Sulle meelepärase teekonna. Samuti annab see võimaluse hinnata ligikaudset taksokulu.

Ava Google’i rakendus siit