-9.3 ℃

Lennujaamast lahkumine

Reisilt saabudes on lennujaama väljapääsud vaid meetrite kaugusel bussi- ja taksopeatustest ning parklatest. Tähelepanu! Et vältida ebameeldivaid taksosõidukogemusi, soovitab lennujaam kasutada vaid lepingulistes parkimiskohtades seisvaid taksosid.

Ühistranspordiga / Bussiga

Lennujaama bussipeatused asuvad reisiterminali linnapoolses otsas ja sinna saad jalutada läbi terminali.

  • Kesklinna sõitmiseks vali bussiliin nr 2 või nr 15. Reisiks kesklinna kulub ligi 20 minutit. Bussi nr 2 sõidugraafikuga saad tutvuda SIIN.
    Bussi nr 15 sõidugraafikuga saad tutvuda SIIN.
  • Viimsi liinil sõidab buss nr 49. Bussi sõidugraafikuga saad tutvuda SIIN.
  • Lasnamäe liinil sõidab buss 65. Bussi sõidugraafikuga saad tutvuda SIIN.

Linnaliinibussides kehtib nii Tallinna transpordi Ühiskaart kui ka üksikpilet. Ühekordseks sõiduks on võimalik osta QR-pilet internetist (2.00€) või piletiautomaadist, mis asub lennujaama trammipeatuse ooteruumis. Pilet kehtib üks tund. Ühekordseks sõiduks on võimalik osta pilet ka ühissõiduki esiukse juures olevast validaatorist kontaktivaba pangakaardiga. Lennujaamas saab Ühiskaardi osta ja sellele raha laadida avatud ala R-kioskis. Tallinnlastele on ühistranspordi kasutamine tasuta.
Täpsema piletinfo leiad SIIT.

Lennujaama bussipeatuses peatuvad ka osad mööda Tartu maanteed sõitvad kaugliinibussid. Kõik bussid ei tee siiski nõudepeatust lennujaamas, seepärast veendu, et valid just õige liini.
Kõik Lux Expressi bussid, mis väljuvad Tallinnast mööda Tartu maanteed, peatuvad ka Lennujaama peatuses – nii Tallinn-Tartu kui ka Tallinn-Tartu-Võru liinide bussid. Tartu suunal sõitva bussi lennujaama jõudmise aeg sõltub linnaliiklusest ning võib tipptundidel viibida 15-20 minutit sõiduplaaniga võrreldes.

Bussiliinide ja peatuste kohta leiad infot SIIT.

Sõiduautoga

Kui Sulle tullakse autoga lennujaama vastu, siis on selleks ettenähtud Kiss&Fly (A3) ala parkimismajas, seal on parkimine 10 minutit tasuta. Lisaks on võimalik parkida oma autot lühiajaliselt nii lennujaama A2 kui ka A4-parklas. Parklate hinnakirjad leiad SIIT.

Kui oled reisi ajaks parkinud auto lennujaama parklasse, siis saad parkimise eest tasuda reisiterminalis. Võid seda teha nii põhikorrusel saabuvate lendude saalis asuvas parkla kassas kui ka parkimisautomaatides üle reisiterminali.

Parklate skeemi ja hinnakirjad leiad SIIT.

Taksoga

Tähelepanu!
Takso kilomeetri piirhind ei ole Eestis seadusega määratud. Seega veendu enne sõidu alustamist, et kilomeetri hind on Sulle sobiv, ning võimalusel küsi taksojuhilt sõidu eeldatavat maksumust. Et vältida ebameeldivaid taksosõidukogemusi, soovitab lennujaam kasutada vaid lepingulistes parkimiskohtades seisvaid taksosid.
Tallinna lennujaama lepingupartneriteks on Forus Takso ja Tallink Takso, kelle autod ootavad reisijaid otse terminali uste ees. Lisaks sellele on võimalik tellida lennujaama saabumiseks ja siit lahkumiseks Bolt  sõiduteenust või Fourus Taxi äpi kaudu.

Võite endale järele tellida ka muu firma takso, muude firmade taksod saavad peatuda Kiss&Fly (A3) alal parkimismajas ja A4-parklas Ühistranspordikeskuse läheduses.
Et Sinu taksosõit ei lõpeks kohatult suure taksoarvega, soovitame Sul vältida lennujaamas või selle parklas juhuslikke kliente püüdvaid taksojuhte.

Kasuta Google’i kaardirakendust, et näha, kui kaugel asub Sinu sihtkoht lennujaamast. Kui võtad takso, siis veendu, et taksojuht valib sihtkohta jõudmiseks just Sulle meelepärase teekonna. Samuti annab see võimaluse hinnata ligikaudset taksokulu.

Ava Google’i rakendus siit