-2.3 ℃

Lennujaama saabumine

Tallinna Lennujaam on Tallinna kesklinnast vaid 4 kilomeetri kaugusel. Lennujaam on hästi ühendatud ühistranspordiga, pakub head ligipääsu taksodele ning piisavalt võimalusi sõiduautode parkimiseks.

Sõiduautoga

Lennujaama parklates on piisavalt ruumi sõiduauto parkimiseks. Erinevad parklad on mõeldud nii lühiajaliseks kui ka pikaajaliseks parkimiseks.

Kui Sind tuuakse lennujaama autoga, siis selleks on ette nähtud „Kiss&Fly“ parkimismajas. Seal on parkimine 10 minutit tasuta. See on just piisav aeg selleks, et jätta hüvasti ja võtta pakiruumist kaasa oma asjad. 10 minuti möödumisel tuleb parkimise eest tasuda vastavalt hinnakirjale.

Parklate skeemi ja hinnakirjad leiad SIIT.

Trammiga

Liini number 4 trammipeatus asub lennujaama reisiterminali linnapoolses otsas. Esmaspäevast laupäevani jõuab esimene tramm lennujaama kell 5:25 hommikul, pühapäeviti kell 5:45. Viimane tramm väljub lennujaamast igal ööl kell 00:45, nii jõuavad ühistranspordiga kesklinna ka hilisõhtustelt lendudelt saabuvad reisijad.

Reisiks kesklinna kulub ca 15-17 minutit. Trammiliinide ja peatuste kohta leiad infot SIIT.

Ühekordseks sõiduks on võimalik osta pilet juhilt (2€) või QR-pilet internetist (1€). Lisaks on müügil tunnipiletid ning päevapiletid, mille ostmiseks on vajalik Ühiskaart. Lennujaamas saab Ühiskaardi osta ja sellele raha laadida avatud ala R-kioskist. Tallinnlastele on ühistranspordi kasutamine tasuta. Täpsema piletinfo leiad SIIT.

Bussiga

Lennujaama bussipeatused asuvad reisiterminali linnapoolses otsas, trammipeatuse kõrval. Peatustest saad terminali eskalaatori või liftiga siseneda, jõudes saabuvate lendude alale.

Lennujaamas peatuvad Tallinna linnatranspordi bussid nr 2, nr 49 ja nr 65.

Bussi nr 2 kesklinna-suunaline Lennujaama peatus asub Tartu maanteel ja Mõigu-suunaline Lennujaama peatus on trammiliini nr 4 lõpp-peatuse lähedal. Bussi sõidugraafikuga saad tutvuda SIIN.

Buss nr 49 sõidab liinil Lennujaam – Viimsi. Liini nr 49 busside tagasipöördekoht on Lennujaama peatuses, mis asub trammiliini nr 4 lõpp-peatuse kõrval. Bussi sõidugraafikuga saad tutvuda SIIN.

Buss nr 65 sõidab liinil Lasnamäe–Lennujaam. Liini nr 65 busside tagasipöördekoht on Lennujaama peatuses, mis asub trammiliini nr 4 lõpp-peatuse kõrval. Bussi sõidugraafikuga saad tutvuda SIIN.

Linnaliinibussides kehtib nii Tallinna transpordi ühiskaart kui ka üksikpiletid. Pileteid müüb bussijuht bussi sisenemisel, pileti hind on 2 eurot.

Lennujaama bussipeatuses peatuvad ka osad mööda Tartu maanteed Tallinnasse sõitvatest kaugliinibussidest. Kõik bussid ei tee siiski nõudepeatust lennujaamas, seepärast veendu, et valid just õige liini. Bussi astudes anna oma soovist lennujaamas peatuda kindlasti teada ka bussijuhile. Bussiliinide ja peatuste kohta leiad infot SIIT.

Taksoga

Taksoga lennujaama saabumine on samuti ettenähtud Kiss&Fly (A3) parklas, mis asub parkimismajas.

Kasuta Google’i kaardirakendust, et näha, kui kaugel paikneb lennujaam Sinu asukohast, ja veendu, et varud piisavalt aega jõudmaks lennujaama õigeaegselt.

Ava Google’i rakendus siit