13.6 ℃

Lennujaama saabumine

Tallinna Lennujaam on Tallinna kesklinnast vaid 4 kilomeetri kaugusel. Lennujaam on hästi ühendatud ühistranspordiga, pakub head ligipääsu taksodele ning piisavalt võimalusi sõiduautode parkimiseks.

Sõiduautoga

Lennujaama parklates on piisavalt ruumi sõiduauto parkimiseks. Erinevad parklad on mõeldud nii lühiajaliseks kui ka pikaajaliseks parkimiseks.

Kui Sind tuuakse lennujaama autoga, siis selleks on ette nähtud „Kiss&Fly“ parkimismajas. Seal on parkimine 10 minutit tasuta. See on just piisav aeg selleks, et jätta hüvasti ja võtta pakiruumist kaasa oma asjad. 10 minuti möödumisel tuleb parkimise eest tasuda vastavalt hinnakirjale.

Parklate skeemi ja hinnakirjad leiad SIIT.

Ühistranspordiga / Bussid

Lennujaama bussipeatused asuvad reisiterminali linnapoolses otsas ja sealt saad terminali siseneda eskalaatori või liftiga, jõudes saabuvate lendude alale.

  • Kesklinnast lennujaama sõitmiseks vali bussiliin nr 2 või nr 15 . Sõit lennujaama kestab ligi 20 minutit.
    Bussi nr 2 sõidugraafikuga saad tutvuda SIIN.
    Bussi nr 15 sõidugraafikuga saad tutvuda SIIN.
  • Viimsi- lennujama liinil sõidab buss nr 49. Bussi sõidugraafikuga saad tutvuda SIIN.
  • Lasnamäe- lennujaama liinil sõidab buss 65. Bussi sõidugraafikuga saad tutvuda SIIN.

Linnaliinibussides kehtib nii Tallinna transpordi Ühiskaart kui ka üksikpilet. Ühekordseks sõiduks on võimalik osta pilet (2€) ühissõiduki esiukse juures olevast validaatorist kontaktivaba pangakaardiga.
Lisaks on müügil tunnipiletid ning päevapiletid, mille ostmiseks on vajalik Ühiskaart. Tallinlastele on ühistranspordi kasutamine tasuta.
Täpsema piletinfo leiad SIIT.

Lennujaama bussipeatuses peatuvad ka osad mööda Tartu maanteed Tallinnasse sõitvatest kaugliinibussidest. Kõik bussid ei tee siiski nõudepeatust lennujaamas, seepärast veendu, et valid just õige liini. Bussi astudes anna oma soovist lennujaamas peatuda kindlasti teada ka bussijuhile. Bussiliinide ja peatuste kohta leiad infot SIIT.

Taksoga

Taksoga lennujaama saabumine on samuti ettenähtud Kiss&Fly (A3) parklas, mis asub parkimismajas.

Kasuta Google’i kaardirakendust, et näha, kui kaugel paikneb lennujaam Sinu asukohast, ja veendu, et varud piisavalt aega jõudmaks lennujaama õigeaegselt.

Ava Google’i rakendus siit

Rattaga

Tallinna lennujaamas saad valida mitme rattaparkla vahel

Kui eelistad köetud ja katusega ruumi oma ratta parkida, siis sõida rattaga Tartu mnt ääres oleva Eesti lipu või buss nr. 2 peatuse juurde ja sealt edasi leiad viidad, mis juhatavad su kohale (parkla asub parkimismajas, kaardil märgitud P0).
Kui oled sattunud rattaga terminali ette, siis saad rattaparklasse siseneda terminali ees oleva klaasgalerii kaudu. Suurde lifti mahub kenasti ratas ära ja korrus allpool (Parkla P0) ongi rattaparkla.

Ratta parkimise teenust pakub BIKEEP – lukusta oma ratas, kasutades mobiiltelefoni või kohalikku transpordikaarti. Rattaluku kaasavõtmine selles parklas ei ole vajalik. Rohkem infot siit.

Kui sulle sobib jätta oma ratas õue, siis saad selle kinnitada lennujaama ühistranspordikeskuse (trammipeatuse) vahetusse lähetusse.

Kui oled tulemas või minemas tõuksiga, siis nende parkimis-ja laadimiskoht on samuti ühistranspordikeskuse juures.