Lennujaama saabumine

Tallinna Lennujaam on Tallinna kesklinnast vaid 4 kilomeetri kaugusel. Lennujaam on hästi ühendatud ühistranspordiga, pakub head ligipääsu taksodele ning piisavalt võimalusi sõiduautode parkimiseks.

Sõiduautoga

Lennujaama parklates on piisavalt ruumi sõiduauto parkimiseks. Erinevad parklad on mõeldud nii lühiajaliseks kui ka pikaajaliseks parkimiseks.

Kui Sind tuuakse lennujaama autoga, siis just selleks on mõeldud reisiterminali sissepääsu ees olev parkla „Kiss & Fly“. Seal on parkimine 15 minutit tasuta. See on just piisav aeg selleks, et jätta hüvasti ja võtta pakiruumist kaasa oma asjad. 15 minuti möödumisel tuleb parkimise eest tasuda vastavalt hinnakirjale.

Parklate skeemi ja hinnakirjad leiad SIIT.

Trammiga

Trammipeatus asub lennujaama reisiterminali linnapoolses otsas. Lennujaama sõidab trammiliin number 4. Esmaspäevast laupäevani jõuab esimene tramm lennujaama kell 5.25 hommikul, pühapäeviti kell 5.45. Viimane tramm väljub lennujaamast igal ööl kell 00.45, nii jõuavad ühistranspordiga kesklinna ka hilisõhtustelt lendudelt saabuvad reisijad.

Pileti hind on juhilt ostes 2 eurot, tallinlastele on ühistranspordi kasutamine tasuta. Reisiks kesklinna kulub ca 15-17 minutit. Trammiliinide ja peatuste kohta leiad infot SIIT.

Bussiga

Lennujaama bussipeatused asuvad reisiterminali ees 0-korrusel. Peatustest saad läbi terminali eskalaatori või liftiga lihtsalt ja mugavalt lahkuvate lendude alale.

Lennujaamas peatuvad Tallinna linnatranspordi bussid nr 2 ja nr 65.

Nr 2 buss sõidab liinil Kesklinn–Mõigu ning teeb lennujaamas peatuse mõlemal suunal. Bussi sõidugraafikuga saad tutvuda SIIN.

Nr 65 buss sõidab liinil Lasnamäe–Lennujaam. Bussi sõidugraafikuga saad tutvuda SIIN.

Linnaliinibussides kehtib nii Tallinna transpordi ühiskaart kui ka üksikpiletid. Pileteid müüb bussijuht bussi sisenemisel, pileti hind on 2 eurot.

Lennujaama bussipeatuses peatub ka osa mööda Tartu maanteed Tallinnasse sõitvad kaugliinibusse. Kõik bussid ei tee siiski nõudepeatust lennujaamas, seepärast veendu, et valid just õige liini. Bussi astudes anna oma soovist lennujaamas peatuda kindlasti teada ka bussijuhile. Bussiliinide ja peatuste kohta leiad infot SIIT.

 

Taksoga

Taksoga lennujaama saabumine on mugav, sest taksod saavad peatuda reisiterminali ees olevas parklas 15 minutit tasuta. See on piisav aeg, et tasuda taksoarve, võtta kaasa pagas ja veenduda, et Sa midagi taksosse ei unustanud.

Kasuta Google’i kaardirakendust, et näha, kui kaugel paikneb lennujaam Sinu asukohast, ja veendu, et varud piisavalt aega jõudmaks lennujaama õigeaegselt.

Ava Google’i rakendus siit