10.0 ℃

Stipendiumid

Tallinna Lennujaam annab juba 2007. aastast alates välja stipendiumi Eesti Lennuakadeemia side- ja navigatsioonisüsteemide käitamise ja lennundusettevõtte käitamise eriala üliõpilastele, mis on osa selle eriala populariseerimisest ning järelkasvu kasvatamisest.

Lennundus seostub enamikele ennekõike piloodi ja stjuardessi ametitega. Tegelikult kannavad lennujaamas lennukite ja reisijate igapäevase teenindamise eest hoolt väga erinevad ametikohad ning suurel hulgal inimesi.

2022. aasta maikuu alguses kuulutas SA Tartu Kultuurkapital välja konkursid Eesti Lennuakadeemia ja Otto Tauri fondi stipendiumide eraldamiseks.

AS-i Tallinn Airport GH stipendium on lennunduskorralduse, lennundusettevõtte käitamise, lennundustehnika side- ja navigatsioonisüsteemidele spetsialiseerunud ning lennunduse side- ja navigatsioonisüsteemide õppekava üliõpilastele. Parima konkursitulemuse saavutas lennunduskorralduse õppekava üliõpilane Inga Tarto, kes esitas konkursile essee teemal „Rohepööre maapealsetes teenustes – võimalus või võimatu?“.

Meil on hea meel tutuvstada seekordset stipendiaati, kellega viisime läbi väikese intervjuu ning kes oli nõus ka oma essee avaldamisega.

Saage tuttavaks – Inga Tarto

Mis sind lennunduse juures paelus, kui otsustasid ELA-s õppima hakata?

Olen juba väga noorelt saadik, kael kange, taevapoole vaadanud ja mõelnud, kuidas on võimalik, et seal kõrgel väikeses sillerdavas täpikeses taevas, on sadu inimesi igast maailmaotsast, kes õhinal juba sihtkohta jõudmist ootavad. Ükshetk viis minu elutee mind Regional Jet-i pardateenindajaks ja minust sai ise üks neist, kes selles väikeses sillerdavas täpikeses regulaarselt viibis. Aastal 2020 tuli aga kurikuulus pandeemia, mis lennundussektorit kohutavalt laastas ning millest puutumata ei jäänud minagi. Selle asemel, et koju nukrutsema jääda, seadsin sammud ELA-sse, kus oma lennunduspisikut hoogsalt seniajani kasvatada saan!

Kuidas näed enda tulevikku Eesti lennundusvaldkonnas?

Olen suurt pealehakkamist täis ning olen alati tundnud, et ükskõik mida ma tulevikus teen, tahan, et see oleks oluline. Minu südameasjaks on keskkond ja jätkusuutlikkus, eriti jäätme- ja prügimajandus. Tahaksin loota, et kunagi, tänu minu antud panusele, on lennundus jäätmevaba või vähemalt sinnapoole liikumas!

Miks otsustasid konkursil osaleda?

Leian, et säärastel konkursitel osalemine on äärmiselt oluline enda tuleviku kujundamisel. Kunagi ei või teada, kellele nii silma võid jääda. Ja nagu eelmisest küsimusest välja võib lugeda, siis essee teema “Rohepööre maapealsetes teenustes – võimalus või võimatu?” oli justkui minu jaoks loodud! Sain esseed kirjutades juurde väga palju teadmisi, mida ka oma lõputöös kindlasti rakendada saan. Olen väga uhke enda saavutuse üle ning lõputult tänulik, et osutusin valituks!

Millisena kirjeldad end väljapool lennundust ja akadeemiat?

Tavaelus olen ma üks tavaline maaplika, kellele meeldib põldude vahel koeraga lõputult jalutada. Olen maast-madalast tegelenud näitlemisega ning aeg-ajalt leian end siiani mõnes suurprojektis laulmas, tantsimas ja näitlemas. Olles lennuakadeemia üliõpilasesinduse asepresident, saan ka aktiivselt koolielu parendamise jaoks oma panuse anda.

 

×

To install this Web App in your iPhone/iPad press and then Add to Home Screen.