-9.3 ℃

COVID-19 reisidokumendi nõuete kontroll 

Kontrolli enda sihtriigi ja transiitriikide COVID-19 reisidokumentide nõudeid samast infosüsteemist, mida kasutab enamik lennufirmasid dokumentide kontrolliks lennujaamades üle maailma.

IATA Timatic


Kuidas rakendust kasutada? 

Rakendus on inglisekeelne, erinevaid tõlkerakendusi kasutades ei ole võimalik garanteerida tõlke korrektsust. Eesti keeles leiad viimast reisiinfot Eesti Välisministeeriumi reisiinfo portaalist ReisiTargalt. 

COVID-19 reisidokumendi nõuete kontrollimiseks tuleb täita kõik väljad. Oluline on lisada ka kõik transiitriigid, mida läbitakse enne sihtkohta jõudmist. 

  • Departure country – lähteriik 
  • Destination country – sihtriik
  • Nationality – kodakondsus
  • Residency – residentsus (elukohariik, ametlik) 
  • +Add a transit country – lisa transiitriik 

IATA Timatic 

IATA (Rahvusvaheline Lennutranspordi Ühendus) Timatic COVID-19 reisiinfo veebiliides on rakendus, mille abil saavad reisijad kontrollida enda sihtriiki sisenemiseks vajalike COVID-19 reisidokumentide erinõudeid.  

Rakendus töötab IATA poolt loodud süsteemi Timatic (Travel Information Manual Automatic) alusel, mis on spetsiaalselt lennufirmadele ja nende esindajatele loodud globaalne reisidokumentide nõuete infosüsteem. See koondab endas enamike maailma riikide hetkel kehtivaid sisenemistingimusi ja -piiranguid. 

Organisatsioon teeb  infobaasi korrektsuse tagamiseks koostööd üle 2000 valitsuse ja lennufirma ametnikkonna töötajaga üle kogu maailma ja süsteemi peetakse täpseimaks reisiinfo globaalseks infosüsteemiks maailmas. 

Rohkem infot süsteemi kohta leiad IATA veebilehel.

Miks kontrollida reisidokumenti nõudeid IATA Timaticu rakendusest? 

Tallinna lennujaamas kõigile Tallinnast lendavatele lennufirmadele maapealset käitlusteenust osutav ettevõte valideerib reisijate reisidokumentide olemasolu ja korrektsust enne pardaleminekult justnimelt Timaticu süsteemi alusel. Reisija saab seetõttu rakendusest infot hankides olla kindel, et tema ja tema lennufirma on dokumendinõuete osas ühes inforuumis. See välistab erinevate infosüsteemide kasutamise tõttu tekkivad arusaamatused ja tähendab reisijate jaoks vähem reisitõrkeid ja üllatusi lennujaamas.

Tähelepanu! 

Rakenduse kasutamisega nõustute teenuse tingimustega (Terms of Use). Infosüsteemi uuendab Rahvusvaheline Lennutranspordi Ühendus (IATA), Tallinna lennujaam ei vastuta süsteemis kuvatava info korrektsuse eest.  

Riikide sisenemise tingimused on pidevas muutumises. Viimase info saamiseks kontrolli dokumendinõudeid vahetult enne oma reisi algust. Küsimuste või kahtluste soovitame enne oma reisi algust kontakteeruda oma sihtriigi või transiitriikide välisesindustega.