-8.6 ℃

Tallinnast startinud lennuk tegi hädamaandumise Neeva jõel

»lendamine

21. augustil startis kell 8:55 Tallinnast Moskvasse lennuk, pardal 52 inimest. Kahjuks Moskvasse see lennuk ei jõudnud ja lõpetas oma teekonna Neeva jões.

allikas: https://www.pinterest.com/pin/433612270352782013/

Juba Tallinnast lahkudes mõistsid piloodid, et lennuki ninaosas asuv telik ei sulgu. Tallinna kohale kogunev udu ei lubanud tagasi pöörduda, mistõttu lennuk soovis hädamaandumist sooritada Leningradis.

Kütuse kulutamiseks linna kohal ringe tehes lõppes aga pilootide ehmatuseks kütus oodatust varem otsa ja lennujaamani jõudmine osutus võimatuks. Ei jäänudki muud üle, kui napilt-napilt üle Aleksander Nevski silla Neeva jõkke maanduda. Läheduses viibinud 1898. aastal ehitatud puksiirlaev vedas lennuki kaldale ning reisijad said purustatud kokpitiakna kaudu turvaliselt väljuda.

Tegu oli õnneliku õnnetusega, sest mitte ükski reisija ega meeskonnaliige surma ega tõsiselt viga ei saanud. Ühtlasi ei tekkinud salongis ka väidetavalt paanikat, sest reisijatele ei teatatud, et lennukil on probleemid ja hädamaandumine on vältimatu. Teadaolevalt ei olnud ka Nõukogude Liidus toimunud ühtegi tõsisemat lennuõnnetust, mistõttu ei osanud inimesed midagi karta.