13.4 ℃

Tallinna Lennujaam sai Lennart Meri nime

»lennujaam

Maailma tuntuimate lennujaamade eeskujul sai ka Tallinna Lennujaam kui Eesti esindusvärav endale nime Eesti ajaloo ühe tähelepanuväärseima poliitiku Lennart Meri järgi. Lennujaam sai väärika nime 29. märtsil 2009, mil möödus 80 aastat Lennart Meri sünnist.

Lennart Meri oli Eesti Vabariigi president aastatel 1992-2001. Tema olemus, pärand ja töö sümboliseerib eestlaste maailmakaardile jäädvustamist ja rahvuslikku teostust.

Lennart Meri ja Tallinna Lennujaamaga on seotud ka üks vahva seik, kus president Jaapanist riigivisiidilt naasnuna otsustas korraldada pressikonverentsi just lennujaamas. Täpsemaks asukohaks valis mees aga tol ajal remontimata tualettruumi.

Nii nagu ka Lennart Meri nimega seostub alati Eesti Nokia ning ultima thule otsing, on ka tema nime kandval lennujaamal alati käsil täiuseotsing ning enesearendus.

„Oleme Eesti õhuväravaks ja visiitkaardiks, mis paneb meile suure vastutuse, aga annab ka võimalused. Meie kätes on suuresti usaldus Eesti täpsuse vastu, usaldus Eesti asjalikkuse vastu, aga ka sõbralikkuse ja soojuse vastu.“

– Lennart Meri