13.3 ℃

Algas aastakümnete suurim lennujaamaremont

»lennujaam

Remonditööde käigus sai uue näo lennurada, mis oli tol hetkel pea 20 aasta vanune. Lennurada sai juba tol suvel alanud uuendustööde käigus uhiuue katte, rada pikendati 3480 meetrini ning parendati ruleerimisteede ja õhusõidukite perroonialade taristut.

Säravamalt jäävad silma ka lennujaama silmad ehk vana tuledesüsteem vahetatakse uute energia- ja keskkonnasäästlikumate vastu. Hea uudis on veel see, et lennuliiklus sellest tingituna suurt ei muutu. Liiklus peatatakse vaid mõneks tunniks paaril ööl nädalas.
2017. aasta lõpuks on oodata veel suuri muudatusi. Hetkel juba käib trammitee ehitus, mis viib reisijad kesklinnast otse Lennujaama. Samuti saab Lennujaam uue, kolmetasapinnalise parkimismaja, mis mahutab ligikaudu 1200 autot ja 150 taksot.
Reisiterminal koos Vip-ruumidega saab samuti uue kuue. Reisiterminali ehitatakse 650 ruutmeetri suurune lennueelne julgestuskontrolli ala, soklikorrusele laieneb VIP-ala, mille sisekujunduse peateemaks saab olema Lennart Meri tegemised poliitiku, kirjaniku ja soome-ugri rahvaste maailma uurija ja tutvustajana.
Suured ehitustööd peavad olema valmis järgmise aasta lõpuks ning reisijad saavad hakata nautima veel hubasemat ja euroopalikumat Tallinna Lennujaama.

https://youtu.be/G_oMR-vE9gA