11.9 ℃

Aastakümnete suurim remont teeb lennujaama tulevikukindlaks

»lendamine

Maikuus alanud suured renoveerimistööd annavad Tallinna Lennujaamale pikema lennuraja, suurema reisiterminali ja kaasaegsema taristu, et püüda kolme-miljoni-jaama staatust.

Remonditööde käigus saab uue näo lennurada, mis on hetkel pea 20 aasta vanune. Lennurada saab juba sellel suvel algavate uuendustööde käigus uhiuue katte, rada pikendatakse 3480 meetrini ning parendatatakse ruleerimisteede ja õhusõidukite perroonialade taristut. Säravamalt jäävad silma ka lennujaama silmad ehk vana tuledesüsteem vahetatakse uute energia- ja keskkonnasäästlikumate vastu. Hea uudis on veel see, et lennuliiklus sellest tingituna suurt ei muutu. Liiklus peatatakse vaid mõneks tunniks paaril ööl nädalas.
2017. aasta lõpuks on oodata veel suuri muudatusi. Hetkel juba käib trammitee ehitus, mis viib reisijad kesklinnast otse Lennujaama. Samuti saab Lennujaam uue, kolmetasapinnalise parkimismaja, mis mahutab ligikaudu 1200 autot ja 150 taksot.
Reisiterminal koos Vip-ruumidega saab samuti uue kuue. Reisiterminali ehitatakse 650 ruutmeetri suurune lennueelne julgestuskontrolli ala, soklikorrusele laieneb VIP-ala, mille sisekujunduse peateemaks saab olema Lennart Meri tegemised poliitiku, kirjaniku ja soome-ugri rahvaste maailma uurija ja tutvustajana.
Suured ehitustööd peavad olema valmis järgmise aasta lõpuks ning reisijad saavad hakata nautima veel hubasemat ja euroopalikumat Tallinna Lennujaama.