-9.3 ℃

Lennule registreerimine

Lennule saad registreerida kas internetis või lennujaamas lennule registreerimise laudades (check-in lauad).

Mõnede lennufirmade puhul eelregistreerimise võimalust ei ole ja lennule registreerimine toimub ainult lennujaamas. Soovitame alati saabuda lennujaama aegsasti, et rahulikult lennule registreerida, läbida julgestuskontroll ja jõuda kiirustamata oma väljalennu väravasse.

Lennule registreerimine lennujaamas

Lennule registreerimine lennujaamas algab üldjuhul 2 tundi enne väljalendu. Kõigi lennufirmade puhul on lennujaama registreerimislauas võimalik lennule registreerida, kuid mõne lennufirma puhul võib see teenus olla tasuline.

foto-028

Lennule registreerimine internetis

Internetis lennule registreerimine on lihtne ja säästab lennujaamas palju aega. Varakult registreerides saad valida just endale sobiva istekoha. Sõltuvalt lennufirmast avaneb võimalus lennule registreerida eri ajal. Mõni firma lubab kodus välja trükkida ka A4-formaadis pardakaardi.

Pardakaardi olemasolul ei pea enam lennujaama jõudes uuesti lennule registreerima. Juhul kui soovid ära anda ka pagasi, tuleb pöörduda oma lennu registreerimislauda. Internetis saab end reisile registreerida järgmiste lennufirmadega reisides: airBaltic, Finnair, LOT Polish Airlines, Lufthansa, Ryanair, Smartlynx, SAS, SunExpress, Swiss, Turkish Airlines, Wizzair ja Norwegian

NB! Saabuge lennujaama aegsasti, isegi kui olete eelregistreerimise teinud internetis. Lennufirmad lõpetavad lennule registreerimise üldjuhul 45 minutit enne väljalendu. See tähendab, et isegi kui lend väljub väljaspool tipptundi ning julgestus- ega registreerimisjärjekordi pole, jääb pool tundi enne väljumist lennujaama saabunud reisija tõenäoliselt lennust maha.