16.0 ℃

Lastega reisija

Lastega reisides saate lennukis kõrvuti istekohad, kui registreerite end lennule aegsasti – viimasel hetkel registreerimislauda (check-in) jõudes ei ole kõrvuti kohti tõenäoliselt pakkuda. Hädavajalikud lastetarbed, nagu mähkmed, rohud, imikutoidud on mõistlik kaasa võtta käsipagasis, et näiteks lennu hilinemine ebameeldivusi ei tekitaks.

Imikutoit käsipagasis

Imikuga reisides tohib lennuki salongi kaasa võtta beebile reisi ajaks vajaliku toidu. Toit võib olla ka suuremas kui 100-milliliitrises anumas, nagu veega termos, piima või piimapulbriga lutipudel vms. Imikutoidu puhul ei ole ka nõutav anuma pakkimine läbipaistvasse plastkotti.

Käsipagasis tohib kaasa võtta ka tahket beebitoitu, näiteks püreed. Samas tuleks arvestada võimalusega, et turvakontrollis anum avatakse ja sellest võetakse proov.

Lastega liiklemine reisiterminalis ja lapsevankrid

Üldjuhul tuleb lapsevanker registreerida pagasina ning ära anda registreerimislauas (check-in). Mõningate lendude puhul on võimalik kasutada oma vankrit või käru kuni väravani, kuid see tuleb kindlasti registreerimislauas enne kokku leppida. Tallinna Lennujaama reisiterminalis on pärast julgestuskontrolli läbimist olemas lapsekärud päris pisikestele ja ka natuke suurematele mudilastele.

Tähelepanu! Kuna teatud lennukitesse minnakse treppidest, soovitame väikelastega üksi reisivatel reisijatel aegsasti teavitada lennujaama töötajaid, kui on vaja trepil abi lapse ja käsipagasiga liikumisel.

Nipid, kuidas kaitsta lapsevankrit kriimude ja purunemise eest lennureisidel

Mähkimistoad

Reisiterminalis on tualettide juures ka mähkimiseks mõeldud laudadega ruumid. Neid on terminali peal kokku 6 ning tualetid on vastavalt märgistatud.

Laste mängualad reisiterminalis

Reisiterminalis on kaks lastele mõeldud mänguala. Suurem neist, Lotte Mängumaa asub 5. värava juures, ning teine Non-Schengeni alas.

Lotte mängumaal kõrgub kolmekordne Lotte mängumaja, kus saab turnida ja liugu lasta. Maja seinal näitame Lotte multikaid, mida on kõige mõnusam vaadata kott-toolidel pikutades. Maja kõrval laudadel leiavad lapsed endale joonistuslehti ja värvipliiatseid, ikka selleks, et lennuärevust leevendada ja mõnusalt aega sisustada.

Tulge lennujaama juba pisut varem, et ka teie pisemad pereliikmed saaksid reisi algusest peale täiel rinnal nautida!

foto-013

Üksi reisivad alaealised

Alates 12. eluaastast võib laps reisida üksi. Lennujaama ja lennufirma töötajad hoolitsevad vajadusel, et lapse reis kulgeks sujuvalt ja stressivabalt. Enne reisile asumist kontrolli siiski oma lennufirma reegleid, sest alati on erandeid (nt Ryanairi õhusõidukitel on vanusepiirang 16 eluaastat). Alati on soovitav alaealisele lapsele kaasa panna ka vanema luba, et laps võib üksi reisida.

Lisaks on suuremal osal lennufirmadest nn UMNR-teenus (inglise keeles unaccompanied minor), kus 5–11-aastase lapse pardale jõudmise ning sihtkohas üle andmise eest vastutab lennufirma. Selleks on vaja aegsasti teavitada lennufirmat. Enamikus riikides piisab lapse omaette reisile saatmiseks vanemate kirjalikust kinnitusest, mis sisaldab infot, kuhu ja millal laps reisib, ja vajalikke kontaktandmeid. On ka riike, kus nõutakse lapselt vanemate notariaalset kinnitust. Kahtluse korral tuleks ennast vastava sihtriigi immigratsiooninõuetega kurssi viia.