Üksi reisivad alaealised

Enamik lennufirmasid lubab lapsel alates 12. eluaastast reisida üksinda. Lennujaama ja lennufirma töötajad hoolitsevad vajadusel, et lapse reis kulgeks sujuvalt ja stressivabalt.

NB! Eri lennuettevõtjatel võivad olla erinevad nõuded ja tingimused. Soovitame reisijatel end enne reisi nendega kurssi viia, võttes ühendust lennufirmaga või pileti müünud esindajaga.

Enne reisile asumist kontrolli siiski oma lennufirma reegleid, sest alati on erandeid. Alati on soovitav alaealisele lapsele kaasa panna ka vanema luba, et laps võib üksi reisida.

Lisaks on suuremal osal lennufirmadest nn UMNR-teenus (inglise keeles unaccompanied minor), kus 5–11-aastase lapse pardale jõudmise ning sihtkohas üle andmise eest vastutab lennufirma. Selleks on vaja aegsasti teavitada lennufirmat. Enamikus riikides piisab lapse omaette reisile saatmiseks vanemate kirjalikust kinnitusest, mis sisaldab infot, kuhu ja millal laps reisib, ja vajalikke kontaktandmeid. On ka riike, kus nõutakse lapselt vanemate notariaalset kinnitust. Kahtluse korral tuleks ennast vastava sihtriigi immigratsiooninõuetega kurssi viia.

Lisainfot lastega reisimise kohta saab Eesti Välisministeeriumi kodulehelt.

×

To install this Web App in your iPhone/iPad press and then Add to Home Screen.