13.6 ℃

Erivajadustega reisija

Lennu sujuvaks kulgemiseks peaks lennufirmat reisija erivajadustest teavitama juba lendu broneerides.

Lennujaama saabudes võtke kohe ühendust vastava lennufirma registreerimislaua töötajaga ja veenduge, et firma on registreerinud kõik teie vajadused, millest olete reisi broneerides teada andnud.

Enne lendu

Andke lennufirmale teada, kui:

  • vajate erilist abi pagasiga,
  • vajate erilist abi lennukisse või lennukilt reisiterminali jõudmiseks,
  • kasutate akutoitel ratastooli,
  • olete vaegkuulja ning vajate personaalset informatsiooni,
  • reisite koos juhtkoeraga,
  • kasutate mobiilset hapnikuseadet.

NB! Eri lennuettevõtjatel võivad olla erinevad nõuded ja tingimused. Soovitame reisijatel end enne reisi nendega kurssi viia, võttes ühendust lennufirmaga või pileti müünud esindajaga.

Kui vajate hapnikuaparaati, teavitage lennufirmat aegsasti seadme tüübist. Enamik lennufirmasid lubab reisijal kaasa võtta seadmed lennu ajal kasutamiseks.

Kui reisi jooksul lendate mitme firma lennukitega või erinevate lennukitüüpidega, uurige juba reisi broneerides, kas teie seadmeid, akusid ja muid tarvikuid aktsepteerivad kõik lennufirmad, kelle teenust kasutate.

Lennujaama saabudes võtke kohe ühendust vastava lennufirma registreerimislaua töötajaga ja veenduge, et firma on registreerinud kõik teie vajadused, millest olete reisi broneerides teada andnud.

Lennujaamas

Lennujaama saabudes andke enda abivajadusest teada reisiterminali infolauas väljuvate lendude saalis või pöörduge oma lennu registreerimislauda. Meie spetsiaalse väljaõppega assistendid teenindavad teid vastavalt teie personaalsetele vajadustele esimesel võimalusel.

Kui soovite, et assistent tuleks teile vastu lennujaama parkimismajja või ühistranspordi peatusesse, teavitage meid palun eelnevalt ette telefonil
+(372) 605 8788 (vastab ööpäevaringselt). Samuti tasub antud telefoninumbril kooskõlastada kõik muud erisoovid, et kindlustada nende täitmine.

Teie reis algab muretult, kui saabute lennujaama õigeaegselt vähemalt 2 tundi enne väljalendu ja jätate kõikide vajalike toimingute tegemiseks endale piisava ajavaru.

NB! Palun veenduge, et olete enne oma reisi algust oma abivajadusest lennufirmat vastavalt nende poolt kehtestatud reeglitele teavitanud. Anname endast parima, et abistada Tallinna lennujaamas kõiki selleks soovi avaldavaid reisijaid, kuid eelnevalt ette teatamata tellimuste täitmiseks võib kuluda tavapärastest oluliselt rohkem aega.

Erivajadustega reisija teenindamise standard

Laadi alla: Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrus puudega ja liikumispuudega isikute õiguste kohta lennureisil.