Julgestuskontrolli järjekorrad võivad olla tavapärasest pikemad. Soovitame saabuda lennujaama 2 tundi enne lennu väljumist.

Ohutusnõuded lennujaamas ja lennuki pardal

Lennujaama väljuvate lendude ala on piiratud. Palume lennujaama tulla vaid inimestel, kes on lennule minemas või lennult tulemas. Lennujaamas kehtib hajutatuse nõue – palume reisijatel hoida üksteisest distantsi ja kanda maski. Desinfitseerimisvahendid on kättesaadavad üle kogu terminali.

Maski kandmine on lennujaamas kohustuslik.

Reisiterminali puhastatakse varasemast sagedamini ning tihedalt kasutatavad pinnad kaetakse nanotehnoloogial põhineva katalüütilise kattega. Katalüütiline kate desinfitseerib pindu järjepidevalt, kasutades selleks ruumis leiduvat valgust. See tagab hügieenilised pinnad ka koristusaegade vahele jääval ajal.

Pehmetele istmetele ja vaipkatetele teeme staatilist desinfitseerimist, mis on tavapärasest kiirem ja tõhusam, kuna elektrostaatiliselt laetud osakesed on peenemad ja desinfitseeriv aine levib paremini ka varjatud kohtadesse.

Julgestusala ventilatsioonisüsteemi paigaldati UV valgusel põhinevad õhupuhastusseadmed, mis steriliseerivad ja puhastavad õhku mikroorganismidest (nagu viirused ja bakterid).

Terminali avatud ja kinnisele alale on reisijate jaoks välja pandud käte desinfitseerimisvahendid. Lennujaama töötajatele on jagatud isikukaitsevahendid ning teave viiruse leviku tõkestamise kohta. Reisijate ja töötajate kaitseks on paljudele teeninduslaudadele paigaldatud kaitseklaasid.

Reisiterminali ala on piiratud ja soovime, et reisijatel ja töötajatel oleks võimalik hoida 2m distantsi ning vältida üleliigset kontakti. Sellest tulenevalt soovitame kõigil reisijaid saatma- või vastutulnud inimestel hüvasti jätta ja tervitada väljaspool reisiterminali ning reisiterminali mitte siseneda.

Palume võimalusel kõigil reisijatel registreerida lennule veebi vahendusel ehk teha online check-in. Seda saab teha oma lennufirma kodulehel. Juhul, kui see pole võimalik või on vajalik pagasi äraandmine, siis palume varuda piisavalt aega ning jälgida hajutatuse nõuet check-in alal ja järjekordades.
Reisijate ja töötajate kaitseks on check-in laudadele paigaldatud kaitseklaasid.

Nagu igal pool mujal, kehtib ka julgestuskontrollis hajutatuse nõue. Selleks lubatakse julgestusalale korraga piiratud arv reisijaid, mistõttu võib seal minna tavapärasest veidi rohkem aega. Saabu kindlasti lennujaama 2 tundi enne lennu väljumist.
Reisijate ja töötajate kaitseks kannavad julgestustöötajad isikukaitsevahendeid.

Tallinna lennujaamas reisijate kehatemperatuuri ei mõõdeta, samuti ei toimu tervisekontrolle. Siiski rõhutame, et haigussümptomitega või haigena ei tohi tulla lennujaama, kuna nii sead ohtu lennujaama töötajate ja kaasreisijate tervise.

Jah, nii avatud kui ka kinnisel alal olevatest kauplustest on võimalik osta isikukaitsevahendeid.

VIP-teenused ja Business Lounge on reisijatele avatud.

Lennufirmadel on viiruse leviku tõkestamiseks erinevad reeglid. Enamus lennufirmasid on kehtestanud lennuki pardal maski kandmise kohustuse. Enne reisi algust uuri täpsemaid juhiseid oma lennufirma kodulehelt. Lennufirmade loetelu leiad siit:

Lennufirmad

Kõige värskem ja põhjalikum info on koondatud Vabariigi Valitsuse poolt loodud kodulehele kriis.ee, kus leidub kasulikku infot nii viiruse kui ka Eestis kehtivate piirangute kohta.
Tervist puudutavate küsimuste korral helistage perearsti nõuandetelefonile 1220 või +372 634 6630 (saab helistada ka välismaalt).
Kriisiinfotelefonilt 1247 saad käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta). Samuti leiab lisainformatsiooni ka Terviseameti kodulehelt.

×

To install this Web App in your iPhone/iPad press and then Add to Home Screen.