13.9 ℃

Lennujaama rajatised ja tehnilised andmed

Tallinna Lennujaam ei saa kunagi maailma suurimaks lennujaamaks, aga suurus ei olegi alati määrav. Meie soov ja eesmärk on olla maailma koduseim lennujaam, kus on hea nii reisijatel kui ka lennukitel. Juba täna on meie reisiterminalist lennukile minnes sageli tunne, nagu läheks pardale otse omaenda elutoast. Just selline ongi meie lennujaam, kust lisaks hubastele ootealadele leiab hulgaliselt kauplusi ja toredaid toidukohti, mõnusa raamatukogu, avarad laste mängualad ja muid põnevaid ajaveetmise võimalusi.

Tallinna Lennujaama olulisemad tehnilised parameetrid:

 

ICAO-kood EETN
IATA-kood TLL
Lahtiolekuaeg 24 h
Kaugus kesklinnast 4 km
Maandumisrada RWY 26/08 – 3480m x 45m, PCN 60/F/B/X/T
Paralleelne ruleerimistee 3480 m
Lennuvälja kategooria 4E, ILS CAT I
Tuletõrjekategooria 8
Terminali seisuplatsid 10
Perrooni seisuplatsid 24 + üldlennunduse perroon Y
Reisiterminalid 1
Registreerimislauad 27 lauda +7 iseteeninduskioskit
Julgestuskontrolli liinid 4 (või 5, sh 1 meeskonnaliikmetele)
Schengen-väravad 11, sh 8 reisijasillaga
Non-Schengen-väravad 6, sh 4 reisijasillaga
Pagasikonveierid (saabuvad lennud) 3
Äriklassi lounge (link lounge’i lehele) 1
VIP-keskus (link VIP-lehele) 1
Kaubaterminalid 4

Reisiterminal asub kolmel tasandil. Põhikorrus teenindab saabuvaid ja väljuvaid lende, teisel korrusel on galerii Schengeni-välistest riikidest saabuvatele reisijatele ning 0-korrusel asuvad autoparkla ja autorendifirmade kontorid.

Reisiterminali plaani ja lisainfot pakutavate teenuste kohta leiate siit.

Peale reisijaliikluse on Tallinna Lennujaama oluline tegevussektor kaubaveod. Professionaalne ja kiire kaubalennukite teenindamine, suurepärane asukoht nii maailma- kui ka Tallinna kaardil ning kaubalendudele sobivad rajatised on Tallinna Lennujaama eelised. Meie territooriumil on neli kaubaterminali, kus tegutsevad mitmed kaubakäitlus-, kullerposti ja ekspediitorifirmad.

Lisainfot meil tegutsevate kaubaettevõtete kohta leiate siit ja vabade rendipindade kohta siit.