Uuenduste tuuled Tallinna lennujaama reisiterminalis 

Ehitustööd avatud alal
Terminali avatud alal on valminud üks etapp ehitustöid. Infoteenindus asub uues asukohas endise julgestuskontrolli alal ehk rahvakeeli endises turvamummus. Uued ja avaramad ruumid on väga head tagasisidet saanud nii töötajate kui reisijate poolt. Uus asukoht on paremini nähtav, samuti annab palju juurde avatud ja kaasaegne kujundus. Infoteenindajad on rõõmsad ja samuti reisijad.

Oktoobri esimesel nädalal avatakse väikese värskenduse läbinud Turkish Airlinesi kassa ja selle kõrval Estairi piletikassa. Sügise jooksul said uued ruumid ka GH kassa ja erivajadustega reisijate teenindajate ruum. Check-in iseteeninduskioskid hakkavad asuma infoteeninduse vastas oleva akna ees, kus enne  oli erivajadustega reisijate teenindajate ruum.

Saabuvate lendude alas jätkuvad ala laiendustööd ja taksotamburi ehitus, mis peaks valmimad novembris. Tööde eesmärgiks on tuua leevendust kitsaks jäänud saabuvate lendude alale ja taksojärjekorra parem suunamine. Tööde käigus nihutatakse välisseina väljapoole, et tekiks rohkem ruumi saabuvate reisijate ootajatele ja laiem tambur, kus saab talvisel ajal tuule ja pakase ees kaitstuna taksot oodata.

Suletud ala toidukohtade uuendused
Järgmise aasta alguses on plaan Mamma Bistroo asemele ehitada uus toidutänav, mis toob endaga kaasa mitmeid värskendusi. Toome sisse rahvusvahelisi maitseid, mis aitavad meil veelgi rikastada toidumenüüd – toidutänava kontseptsioon hakkab hõlmama erinevaid kööke, kus salatid, pastad, pizzad kuni Mehhiko wrappideni välja.

Toidutänava disain saab uue kuue ja paneme rõhku üha rohkem nii teeninduskvaliteedile, kui ka selle kiirusele. Nii rajame paar iseteeninduskassat, mis annab kõigile töötajatele ja reisijatele võimaluse kiiresti maitsvat toidupoolist kaasa haarata ning kiiresti tasuda.

Ilmselt on paljud tähele pannud, et terminalist lahkus Tokumaru Sushi, kuid loodetavasti saame aasia toitu pakkuda peagi mõnes teises terminali söögikohas. Anname sellest esimesel võimalusel teada.

Väravad
Sügis toob kaasa muutusi ja ehitustöid väravates. Hästi vastuvõetud ja laialdast ning positiivset kajastust saanud MyFitnessi värava (värav 6) aeg saab novembris läbi, mis tähendab, et näeme seal peagi põnevat ja uut lahendust. Sama kehtib ka EASi värava (värav 5) kohta, mis kolib kolmandasse väravasse. Lisaks saavad värskenduskuurid nii A. Le Coqi (värav 2), kui ka Tallinki väravad (4 väravad). Eelnev pikk muudatuste nimekiri tähendab, et ehitustööde käigus on meil ajutiselt osa väravatest suletud. Palume kõigi töötajate ja reisijate mõistvat suhtumist, sest teeme seda kõike ju alati selleks, et lennujaama veelgi paremaks ja mõnusamaks muuta.

Sularahaautomaadid
Seda, et avatud ala sularahaautomaadid on uue asukoha leidnud väljuvate lendude saalis, täitsa Kohver Köögi vahetus läheduses, on ilmselt tänaseks kõik juba märganud. Suletud ala sularahaautomaatidest on pikalt juttu olnud, kuid kuna arvatav käive on nendes väga tagasihoidlik, on sularahaautomaadid täna ainult avatud alas, kuid tulevikus on plaan sularaha väljavõtmist pakkuda suletud alal läbi kaupluste.

Äriklassi Lounge uueneb
Teeme Euroopa parima äriklassi lounge’i veelgi paremaks ja veidi suuremaks!

Meie äriklassi lounge’i külastajate arv on kasvanud ja tipptundidel on olukordi, kus kõikidele reisijatele ei jagu istekohti. Seetõttu alustame käesolevast nädalast lounge’i laiendustöödega. Laiendus tekib kahe olemasoleva ruumi arvelt.Kujundame laoruumi ja Zeppelini väiksema nõupidamisruumi lounge’i osaks. Lisanduvad kaks telefonituba, kus reisijad saavad segamatult oma kõnesid teha.

Ehitustöid teostatakse öisel ajal (ajavahemikus 22.00-05.00), et mitte häirida meie kliente. Eeldatavasti saab lounge uued ruumid kasutusele võtta novembris.