Infopäev erivajadustega reisijatele

Septembri lõpus toimus Tallinna lennujaamas infopäev erivajadustega reisijatele, mille eestvedajateks olid Priit Linnard koos PRMi meeskonnaga. Päeva eesmärk oli tutvustada erivajadustega reisijatele lennujaama ning näidata võimalusi, kuidas lihtsamalt lennureis ette võtta ja milliseid teenuseid lennujaam pakub, et see mugavamalt sujuks.

Päeva esimene pool oli teoreetiline, kus tutvustasime reisijate lennule registreerimise üldisi reegleid, rääkisime millele peab tähelepanu pöörama julgestuskontrolli läbimisel ning kuidas toimub õhusõiduki pardale minek. Päeva teises osas läbisime kõikide osalejatega julgestuskontrolli ning tutvustasime perroonil lennujaama uut erivajadustega reisijate teenindamiseks mõeldud tehnikat. Kõik soovijad said katsetada, mis tunne on olla Ambulifi furgoonis ja sellega 6. meetri kõrgusele sõita. Samuti sai katsetada ka uut reisijate trapi tõstukit.

Tutvustasime ka erivajadustega reisijate veoks mõldud spetsiaalset väikebussi. Üritusel oli osalejaid kokku 20 ja juba küsiti, millal toimub kordusüritus, sest soovijaid oli rohkem, kui gruppi mahtus.

Siit blogist saab lugeda osaleja vaadet sündmusele.