Juhatuse esimehe pöördumine

Alanud on aasta viimane pingeline kvartal ja juba 3 kuu pärast selguvad meie käesoleva aasta ühise töö tulemused.  Oleme liikunud igati positiivsel kursil ning loodame üheskoos, et heade tulemustega – jätkuvalt kõrge kvaliteedi ja ohutusnõuete hoidmisega – saame rõõmsalt minna vastu jõuluajale. Põnevust jagub, sest just 2018 võib olla see aasta, mil täitub 3 miljoni reisija tähis.

Meie plaanides on veel hulgaliselt arendusi ja projekte, mis vajavad sellel aastal lõpetamist, kuid juhtide jaoks on need viimased kuud pingelisemad veel ka seetõttu, et täpsustada ja kinnitada tuleb järgmiste aastate eelarved ja investeeringud. Kuivõrd majanduskeskkond on soodustanud ettevõtte kasvu, siis vajame enam kui kunagi varem selgeid fookuseid oma arendus- ja arenguvajadustele ning detailseid plaane investeeringuteks, sest reeglina on nende projektide elluviimiseks vaja koordineeritud koostööd ning igaühe panust, et suudaksime olla efektiivsed ning püsida ajakavades.

Vägagi positiivne ettevõtte kasvufaas tähendab meile kõigile enam pinget, enam kompleksust, suuremat koordineerimisvajadust ja siinkohal soovin edastada siirad tunnustavad sõnad nii Tallinna Lennujaama, kui ka Tallinn Airport GH töötajatele rekordilise reisijate arvuga suvehooaja kvaliteetse teenindamise eest!

Hooaeg oli huvitav Guns’nRoses, Weekend Festivali esinejad, UEFA ja äsja toimunud Paavsti visiit – kõik sujus hästi. Eraldi tunnustuse väärime me kõik aga veel ka erakordse paindlikkuse ja vastutulelikkuse eest, et rahvusvaheline muusikapäev sai toimuda suure kontserdi ja televisiooni ülekandena ning samal ajal sai tagatud igapäevane lennujaama teenus. Aitäh teile kõigile selle valmisoleku eest – sellised erandid näitavad meie tugevust ja seda võimalust hinnati nii ERR-i, kui ka televaatajate poolt kõrgelt.

Tänu kõikide teie pühendumusele ja heale tööle on lennujaama maine jätkuvalt kõrge ning septembrikuus pälvisime tunnustuse kui üks atraktiivseim tööandja Eestis – konkursil 5. koht. Aitäh kõigile, kes andsid oma positiivse energiaga toreda panuse lennujaama sünnipäeva tähistamiseks – bowlinguturniir oli meeleolukas punkt seekordsele 81.tegevusaasta tähistamisele.

Selles uudiskirjas on palju uudiseid. Innustan teid kõiki andma regulaarselt teavet meie kommunikatsioonijuhile Margotile, sest just nii on tagatud, et ka kolleegid teie saavutustest ja uudistest teada saaksid. Uudiskiri hakkab meie kõigini jõudma üks kord kuus. Kutsun kõiki juhte ja spetsialiste ka üha enam kasutama meie intraneti uudiste rubriiki. Taas on aktiivsemaks muutunud ka Lennukate Facebook grupp, mis on meie kogukonna virtuaalne kohtumispaik – jälgige ja olge aktiivsed. Margot ootab samuti tagasisidet, kas lennujaama ja GH inimesed vajaksid ka oma eraldiseisvat Facebooki gruppi – olge siis palun huvi korral toetushäältega aktiivsed.

Ühest ettevõtmisest võime aga kohe rääkida, sest sellest on oodatud osa võtma kõik huvilised. Lennundus ja meie inimesed on pidevas arengus ning huvi uudsete teemade vastu on suur. Täiskasvanute Õppe nädal toob lennujaama palju põnevaid sündmusi ja loenguid ning seetõttu palume jälgida infot, registreerida võimalusel varakult. Peatselt alustame ka juhtide arenguprogrammiga.

Nagu teada, siis ega see tali taeva jää ning meie jaoks on oluline, et esimene lumi nö ootamatusi ei valmistaks. Mitmed valdkonnad valmistuvad hoogsalt  talvehooajaks, seame valmis masinapargi, vaatame üle reisijate liikumisteede ohutuse, valmistame ette talvised ohutusnõuded tööprotsessides jne. Varsti on algamas ka talvine lennugraafik, mis jätab meile sellel aastal lennugraafikusse 25 aastaringset liini ja 12 vedajat. Tuletame meelde, et algamas on ka 2 uut liini Edinburgh ja Kittilä ning mitmele olemasolevale liinile saab juures olema lisasagedusi. Liiniarenduse eestvedajad Thea ja Eero külastasid Hiinas toimunud ulatuslikku rahvusvahelist kontaktmessi Routes ning loodame ühiselt, et nende tihedad tööpäevad mõne aja möödudes meile ka häid uudiseid liiniarenduse valdkonnast toovad.

Regionaalsetest lennujaamadest on ulatuslikuma osa rekonstrueerimisest läbinud Kärdla lennujaam, mis on uudse rajakatte ja valgustussüsteemiga taas lennuliikluseks avatud, kuid lõplikult saavad aeronavigatsiooni alal uudsed protseduurid jõustuma järgmise aasta esimeses kvartalis. Rekonstrueerimise ettevalmistused käivad Pärnu lennujaamas, kus toimuvad projekteerimistööd.

Tallinna olulisemateks arendusprojektideks on olnud parkimismaja ehitus, mis valmis detsembrikuus ning reisiterminali avatud ala veel jätkuvad ümberehituse tööd.

Soovin teile kõigile jõudu ja pealehakkamist!

Piret Mürk-Dubout