Oktoobrist alustas tööd Tartu lennujaama ekspressbuss

1. oktoobrist  alustas Tartu lennujaama ja Tartu linna vahel sõitmist tasuta ekspressbuss. Elektribuss viib reisijaid varahommikul lennukile ja toob saabuvalt lennukilt linna. Liini algus- ja lõpp-punkt on Annelinna Keskuse (Kalda tee 43) juures. Bussi väljumisaeg lennujaamast Tartu linna suunas võib pisut muutuda, sest buss väljub lennujaamast pärast kõikide reisijate lennujaamast väljumist.

Tartu abilinnapea Raimond Tamme sõnul asus Tartu linn juba kevadel otsima võimalusi lennujaama ja linna vahelise bussiühenduse taastamiseks. “Pärast seda, kui eraettevõte lõpetas lennureisijatele nn uksest ukseni bussiteenuse pakkumise, kaalusime erinevaid võimalusi, kuidas olukorda lahendada. Lähikuudel soovime proovida, kuidas reisijad võtavad linna ning lennujaama ühendava ekspressbussi kasutusele. Kuna oleme hiljaaegu välisprojekti raames toonud Tartusse raudteejaama ja bussijaama vahel sõitva elektribussi, siis on meil väga hea võimalus sama bussiga ka lennureisijaid teenindada. Liini jätkumise osas teeme otsuse selle aasta detsembris, sõltuvalt reisijate huvist ning bussi täituvusest,” lisas Tamm.

Tartu lennujaama juhataja Argo Annuk kinnitas, et selle liini järgi on olnud palju nõudlust, sest varajastel hommikutundidel ja hilisõhtul on olnud Tartu lennujaama ka takso kutsumine keeruline, seega on selline koostöö linnaga vägagi teretulnud. Ehk aitab see nii mõnelgi veel hõlpsamalt Tartu lennujaama Lõuna-Eestist reisi alustamiseks kasutada.

Elektribussi pilootprojekt viiakse ellu Läänemere programmist rahastatava projekti BSR Electric raames ja liinivedu rahastatakse osaliselt EL-i regionaalarengu fondist.