Üleminek talvisele lennugraafikule toimub 28. oktoobril

28. oktoobril hakkab kehtima talvehooaja lennugraafik. Lendamine Tallinnast on jätkuvalt sesoonse iseloomuga – nii on lendamise kõrgaeg ikka suvel, kui inimestel on puhkused ja novembrist märtsini on lennugraafik ja reisijate hulk suvega võrreldes veidi hõredam. Siiski on kõik olulisemad ühendused Euroopa suuremate keskustega tagatud ja kõik eelmise aasta liinid on alles ning eelmise talvehooajaga võrreldes näeme rohkem liine ja ka uusi sihtkohti. Kokku saab Tallinnast lennata sel talvehooajal regulaarlendudega 25 rahvusvahelisse sihtkohta ja neid lende teenindab 12 lennufirmat, lisaks muidugi tšarterlennud erinevatesse päikesereiside sihtkohtadesse.

Kaks uut otselennu sihtkohta
Sihtkohtade hulka lisandub Edinburgh, kuhu Ryanair alustab lendamist 2 korda nädalas alates 29. oktoobrist. Hea uudis on see, et tegemist on aastaringse sihtkohaga. Alates sellest talvehooajast on jõuluvana lähemal ja suusapuhkus Lapimaal lihtsam ja mugavam, kui kunagi varem, sest Finnair alustab lendamist Kittilässe 1 kord nädalast, reedeti. Tegemist on hooajalise sihtkohaga, kuhu saab lennata ajavahemikus 14.12.2018 kuni 29.03.2019.

Täiendavad sagedused olemasolevatel liinidel
Sel talvehooajal on mitmed lennufirmad lisanud olemasolevatele liinidele täiendavaid sagedusi ja seda just võrreldes eelmise aasta talvehooajaga.Meie lõunanaabrite lennufirma airBaltic alustab aga lendamist kahel nende jaoks uuel liinil ning alustab alates 28. oktoobrist aastaringselt lendamist Oslosse 2 korda nädalas ja Stockholmi 12 korda nädalas. Samal päeval alustab Stockholmi liinil lendamist ka Norwegian, kes lendab sel liinil suurema lennukiga 3 korda nädalas.

Talvehooajal alustab Easyjet taas lendamist 2 korda nädalas Berliini Schönefeldi lennujaama. airBaltic tõstab Berliini lendamise sagedusi 4 lennule nädalas ja Viini lendamist 3 lennule nädalas. Turkish Airlines lendab Istanbuli 7 lendu nädalas, mis on samuti märgatav vahe võrreldes eelmise aasta 5 lennuga. Talvehooajal jätkab Ryanair lendamist Maltale 1 kord nädalas ja Paphosele 2 korda nädalas, seega jääb Ryanairi sihtkohtade hulka ka paar „soojemat“.

Hea uudis on, et Lufthansa võimaldab lennata Frankfurti kolm korda päevas pea kogu talvehooaja vältel, mis tagab meile ka talvehooajal jätkuvalt head ümberistumise võimalused Saksamaa suurimas ümberistumise jaamas.

Paremate lennuühenduste nimel tegutseb igapäevaselt Eero Pärgmäe juhitav meeskond Thea Gents, Helena ilves ja Katrin-Annika Poell.

Täpsemat infot talvehooaja sihtkohtade ja sageduste kohta leiab meie kodulehelt

https://www.tallinn-airport.ee/lennuinfo/sihtkohad/