Ega tali taeva jää – GH teeb ettevalmistusi talvehooajaks ja jäätõrjeks

Kaks asja on siin ilmas kindlad – tali taeva ei jää ja tihtilugu tuleb ta üllatusena! Aga mitte GH-le!
Vajadus jäätõrje järele tekib üleöö ja selleks tuleb valmis olla. Ettevalmistused selleks algasid juba septembris ja jätkuvad ka oktoobris. Sel hooajal on GH-l jäätõrjeks kasutada uus masinapark ehk uhiuus jäätõrje masin ja ahjud.

Enne hooaja algust on oluline kogu olemasoleva tehnika seisukorra hindamine ja talviste teenuste osutamiseks valmisolekusse seadmine. See tähendab tehnika ülevaatust, proovimanööverdamisi, vedelike kanalite läbipesu jms. Õhusõidukitele jäätõrjet teostavad töötajad läbivad kohustuslikud korduvkoolitused ja saavad teada talvehooaja uuendused, mida neile sisekoolitajad tutvustavad ja ka praktilistes harjutustes läbi mängivad. Samuti toimub laos seisva jäätõrjevedeliku vastavuse hindamine ehk viskoossuse mõõtmine Skandinaavia spetsiaalses laboris.

Kõik seadmed on talvevalmiduses septembri lõpust, sest ametlik jäätõrje hooaeg kestab 15. oktoobrist kuni 15. aprillini, aga vajadus jäätõrje järgi võib tekkida varem ja on olnud juhuseid, kus ka peale 15. aprilli on teostatud jäätõrjet.