Est | Eng

Lennujaama 76. aasta tähtsündmus oli pööringusuvi

20.09.2012

"Tallinna Lennujaama 76. aasta olulisimaid saavutusi on tänavune pööringusuvi," tõdes Tallinna Lennujaama juhatuse esimees Rein Loik täna, Tallinna Lennujaama aastapäeval.

 

Viiel nädalavahetusel tänavu suvel tõid Hispaania kruiisikorraldaja Pullmantur hiigellennukid lennujaama tuhandeid Hispaania turiste, kes alustasid oma Läänemere-kruiisi Tallinna Sadamast. Samad lennukid viisid Hispaaniasse tagasi laevatäie turiste, kes olid samal päeval oma kruiisi Tallinnas lõpetanud.

 

Kokku teenindas lennujaam viie pööringupäevaga 16 000 turisti, mis tähendas lennujaamale, Tallinna Sadamale, turismifirmale Deneesti ning kõigile seotud ettevõtetele tohutut logistilist väljakutset. Pööringu korraldamine ja veatu kordaminek oli Loigu kinnitusel tõestuseks, et Eesti ettevõtted saavad ja suudavad ühise eesmärgi nimel suurepäraselt koostööd teha. Tallinna Sadama analüüsi kohaselt on pööringu kogukäive üle 2,3 korra kõrgem n-ö tavalisest kruiisikülastusest, ning see annab tööd ja leiba tervele logistikaahelale alates sadamast-lennujaamast kuni pagasikäitlejate, bussifirmade, ekskursioonikorraldajate ja Tallinna suveniirimüüjateni välja. 


Võrreldes eelmise aastaga kasvas pööringureisijate arv Tallinna Lennujaamas üle kahe korra. 

 

Lennujaama 76. aasta teine suur tähtsündmus oli rahvusvahelise lennunduskonverentsi Routes Europe korraldamine, mis tõi Eestisse ligi 900 lennundussektori tipptegijat Euroopast ja kaugemaltki. Routes'i korraldamine andis lennujaamale kordumatu võimaluse tutvustada liiniarendajatele Tallinnat ja Eestit atraktiivse sihtkohana, juba foorumi esimesel päeval teatas Turkish Airlines, et alustab lendamist Istanbul-Tallinn liinil. See oli lennujaama poolt suur pingutus, mis nõudis pühendumist nii tippjuhtkonnalt kuni igalt klienditeenindajalt, kuid Euroopa lennunduse koorekiht oli nii üritusest kui Eestist vaimustuses. Otseseid tulemusi uute ühenduste näol loodame näha juba paari aasta jooksul. 

 

Ehkki aktiivne lennundustegevus toimus Ülemiste järvel ja selle kaldal juba varastest 1920ndatest, loeb Tallinna Lennujaam enda sünnipäevaks 20. septembrit 1936, mil avati betoonkattega lennurada, mis on praeguse raja Tartu maantee poolses otsas osaliselt näha tänaseni. 1930ndate lõpuks oli tegu Tallinna Lennujaam kasvanud Ida-Euroopa üheks suurimaks lennujaamaks.