Lennundusturundus

Tallinna Lennujaam soovib pidada võimalikult mitmekesist liinivõrku, mis vastaks reisijate vajadustele ning võimaldaks sihtpunkti jõudmist võimalikult väikese ajakuluga.

Kuigi liinide avamise otsused teevad lennufirmad, panustame omalt poolt liiniarendusse ja lennufirmade toetamisse. Teeme aktiivset müügi- ja koostööd nii Tallinnasse juba lendavate lennufirmade kui ka võimalike uutega. Koostöö tähendab peamiselt kohaliku lennundusturu, võimalike uute liinide ja sihtkohtade tutvustamist ning üksikasjalikke liiniprognoose. Pakume lennufirmadele igakülgset abi nii seoses igapäevase lennutegevusega kui ka liinitoetusprogrammide ja mitmekülgsete turundustegevuste abil, et toetada lennufirmat oma sihtkoha tutvustamisel.

Tallinna Lennujaam on viimase 20 aastaga teinud läbi märkimisväärse arengu, kasvades 400 000 reisijaga lennujaamast 2 miljoni reisijaga lennujaamaks. Täna saab Tallinnast lennata otse 30 sihtkohta.

Siiski, peaaegu pooled meie reisijatest jõuavad oma sihtkohta vähemalt ühe vahepeatusega, mistõttu on meie soovide nimekirjas veel päris palju liine, kuhu lennufirmat otsime. Kindlasti ei piirdu meie töö ainult siin loetletud liinidega. Soovime lennusagedust suurendada ka juba toimivatel liinidel, kus on meie hinnangul veel kasvuruumi. Kaart annab ülevaate kasvupotentsiaalist: kuhu kõige rohkem ümberistumisega lennatakse ja milliste liinide järele on kõige suurem nõudlus.

TOP Lühi- ja keskmaaliinid
Zürich Thbilisi
Göteborg Lissabon
Hamburg Reykjavik
Praha Bergen
Rooma Stavanger
Malaga Veneetsia
Düsseldorf Dubai
Köln Bukarest
Budapest Billund
Genf Minsk
Tel Aviv  Sofia
Madrid

Lisaks Tallinna Lennujaamale tegeleme ka Eesti regionaalsete lennujaamade liiniarendusega. Täpsema info saamiseks palume pöörduda Tallinna lennundusturunduse osakonna poole.

Tallinna Lennujaama kasutustingimused on alla laetavad siit.

Soovid mõne valdkonna kohta täpsemat teavet?

Helena Ilves, kliendisuhete juht (lennunduskliendid, lepingud, lennujaamatasud, lennundusturundus)
Telefon: (+372) 605 8920
E-post: helena.ilves[A]tll.aero

Katrin Poell, turundusanalüütik (statistika ja analüütika, lennundusturundus)
Telefon: (+372) 605 8934
E-post: katrin.poell[A]tll.aero